UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami. UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami. UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami.

Grupa Karkonoska GOPR

Aplikacja RATUNEK

Oficjalna Aplikacja GOPRW dniu 12.08.2014 PagaSolutions we współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz przy wsparciu finansowym firmy POLKOMTEL udostępniła dla turystów nową usługę, poprawiającą bezpieczeństwo w górach.

Dzięki aplikacji 'Ratunek' uprawianie turystyki górskiej może stać się bezpieczniejsze. Jest to aplikacja, która w trakcie zgłoszenia wypadku przez osobę potrzebującą pomocy podaje jej dokładną lokalizację (na podstawie danych GPS). Dzięki zastosowaniu aplikacji 'Ratunek', ratownicy będą wiedzieć gdzie udać się z pomocą, udzielą jej szybciej i skuteczniej!

Najważniejsze funkcje aplikacji Ratunek:

- wzywanie pomocy ? w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, poprzez kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR. W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601-100-300, udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus i łączy się z właściwą Grupą Regionalną GOPR.

- lokalizacja osoby potrzebującej pomocy ? automatyczne wysłanie informacji z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Grupy Regionalnej. Wysłanie lokalizacji następuje automatycznie poprzez protokół SMS w trakcie rozmowy telefonicznej.

''Książeczka Medyczna'' pozwala na umieszczenie najważniejszych informacji o aktualnym stanie zdrowia, które mogą być bardzo pomocne dla Służb Ratowniczych lub medycznych w trakcie akcji ratunkowej. Umożliwia również podanie kontaktu do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

więcej materiałów informacyjnych znajduje się na stronie informacyjnej projektu pod adresem:

WWW.RATUNEK.EU

Aplikacja Ratunek, póki co, dostępna jest na platformę ANDROID 4.x, JEdnak do końca roku roku udostępniona zostanie wersja dla Windows Mobile.

Aplikacje można pobrać z GOOGLE PLAY

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej