UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami. UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami. UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami.

Grupa Karkonoska GOPR

Podsumowanie wypadków styczeń 2018

Podsumowanie miesiąca


STYCZEŃ 2018


W styczniu 2018 było 38 wypadków, w tym jeden śmiertelny.
Udzielono pomocy przy 2 zachorowaniach, 15 urazach, w 8 przypadkach zabłądzenia, 5 wychłodzeniach , 1 zasłabnięciu i w 7 przypadkach wyczerpania.


15.01.2018 na Drodze Jubileuszowej trawersującej północne zbocze Śnieżki , utknął turysta z dwójką dzieci. Zabłądzili idąc od Przełęczy Okraj przy pogarszającej się pogodzie. Zostali sprowadzeni do schroniska Dom Śląski


17.01.2018 w godzinach popołudniowych ze stacji przekaźnikowej nad Śnieżnymi Kotłami ewakuowano 7 wyczerpanych osób - dwoje dorosłych z pięciorgiem dzieci.


24.01.2018 ze szczytu Śnieżki ewakuowano z użyciem śmigłowca LPR mężczyznę z urazem kręgosłupa.


28.01.2018 ze schroniska Kochanówka zgłoszono wypadek ? turysta spadł z progu wodospadu Szklarki. Pomimo podjętej resuscytacji ratowany zmarł. Był to niestety kolejny wypadek śmiertelny w tym miejscu, spowodowany zlekceważeniem zakazu przechodzenia za barierkę.


31.01.2018 z Zielarskich Spadów w Dużym Śnieżnym Kotle ewakuowano przy pomocy technik linowych dwoje wyczerpanych i zmarzniętych turystów. W trudnych warunkach pogodowych, zeszli z nieotyczkowanego fragmentu szlaku i stracili orientację w terenie. Zabłądzenie było spowodowane złym oznakowaniem ? brak tabliczki o zamknięciu nieotyczkowanego fragmentu szlaku czerwonego, trawersującego północne zbocze Wielkiego Szyszaka, przy jednoczesnym pozostawieniu tabliczki o zakazie wejścia na otyczkowany wariant zimowy. Warto dodać, ze turystów udało się zlokalizować w terenie dzięki aplikacji Ratunek.

Krzysztof Rajkowski

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej