UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami. UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami. UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami.

Grupa Karkonoska GOPR

Podsumowanie wypadków luty 2018

Podsumowanie miesiąca
LUTY 2018
W lutym 2018 było 51 interwencji, w tym 1 fałszywe wezwanie.
Udzielono pomocy przy:
27 urazach,
5 zachorowaniach
10 wychłodzeniach ,
4 zasłabnięciach
2 przypadkach zabłądzenia,
2 poszukiwaniach osób zaginionych
04.02.2018 w godzinach nocnych ze schroniska Chatka Górzystów na Hali Izerskiej ewakuowano kobietę z dolegliwościami oddechowo-krążeniowymi
10.02.2018 na szczycie Śnieżki po zmierzchu utknęło dwoje turystów. Z powodu braku latarek nie mogli samodzielnie zejść, zostali sprowadzeni przez ratowników do schroniska Dom Śląski gdzie zostali na noc.
17.02.2018 w rejonie skałki Twarożnik zasłabł uczestnik grupy sportowców. Ratownicy po udzieleniu mu pierwszej pomocy ewakuowali go do Granicznej Łąki, skąd pomimo trudnych warunków pogodowych mógł zabrać go śmigłowiec LPR-u.
18.02.2018 do schroniska Na Szrenicy ratowników wezwano wieczorem do turysty, który stracił przytomność. Został zwieziony do karetki pogotowia w Szklarskiej Porębie.
20.02.2018 ze szczytu Śnieżki ewakuowano śmigłowcem LPR-u turystę z objawami udaru mózgu.
23.02.2018 w godzinach nocnych wezwano ratowników do schroniska Odrodzenie. Przebywający tam turysta potknął się i uderzył głową w stół. Uraz spowodował czasową utratę przytomności. Został zwieziony do Przesieki i przekazany do karetki pogotowia.

Krzysztof Rajkowski

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej