Grupa Karkonoska GOPR

Nocna akcja na Śnieżce

Fot. K.KowalskiFot. K. KowalskiFot. K. KowalskiFot. K. Kowalski

2010-03-06

04.03.2010r o godzinie 19.30 dyżurny Stacji centralnej otrzymał zgłoszenie o poszkodowanym narciarzu który wywracając się podczas jazdy na nartach doznał urazu miednicy. Poszkodowany mimo wielkiego bólu zdołał jeszcze dojść do Schroniska na szczycie Śnieżki.

Na miejscu pracownik (ratownik) obserwatorium IMGW na Śnieżce przeprowadzając badanie stwierdził podejrzenie w/w urazu jak również możliwość wylewu. Do akcji wyruszyło 11 ratowników którzy do Schroniska dom Śląski dojechali skuterami śnieżnymi dalej drogę pokonywali pieszo ze środkiem transportu. Ratownicy dotarli do poszkodowanego około godziny 21.30. Po przeprowadzeniu badania i podania niezbędnych leków, poszkodowany został unieruchomiony w materacu próżniowym i włożony do środka ewakuacyjnego.

Transport w dół trwał do godziny 00.30 gdzie poszkodowanego przejął zespół Pogotowia Ratunkowego. Akcja prowadzona była w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych zamieci śnieżnej, ograniczonej widoczności do kilku metrów oraz bardzo dużym oblodzeniu.

Jacek Kieżuń
fot. Kamil Kowalski - Kamyk

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej