Grupa Karkonoska GOPR

Podsumowanie

2010-04-18

W okresie świąt Wielkiej Nocy pogoda była zmienna. Po świętach również ciepłe dni przeplatały się z chłodnymi. W Kotlinie Jeleniogórskiej występowały przelotne opady deszczu, a w Karkonoszach i Górach Izerskich śniegu z deszczem i śniegu. Pod koniec tego okresu przyszło wyraźne ocieplenie. Ruch turystyczny w czasie świąt był dość duży, jednak po świętach ilość turystów znacznie spadła.
W górach panowały jeszcze warunki zimowe. Na szlakach w górnych partiach Karkonoszy leżał śnieg i lód, z tego względu warunki turystyczne w tych rejonach były trudne. W dolnych partiach Karkonoszy na szlakach turystycznych śnieg już stopniał, a na trasach narciarskich sztucznie naśnieżanych powiększyły się wytopy.


W okresie 29.03 - 18.04.2010 ratownicy naszej grupy udzielili pomocy trzem osobom poszkodowanym w wypadkach.
W pierwszym przypadku był to uraz ręki, doznany przez poszkodowaną w czasie jazdy na nartach po resztkach śniegu.
W czasie drugiej interwencji ratownicy wyjeżdżali w godzinach wieczornych do zgłoszenia z Gór Sokolich. Poszkodowanym był mężczyzna, który w czasie wspinaczki odpadł od skały i spadł z niedużej wysokości. W wyniku upadku doznał urazu stawu skokowego lewej nogi. Po dotarciu na miejsce wypadku, ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy i ewakuowali go ze skałek w bezpieczne miejsce.
Trzecią poszkodowaną była turystka, która doznała urazu nogi podczas długotrwałej wędrówki szlakiem czerwonym z Hali Szrenickiej. Wypadek ten miał miejsce w rejonie Kamieńczyka, na bardzo kamienistym odcinku szlaku czerwonego, niedaleko miejsca, w którym poszkodowana planowała zakończyć wycieczkę. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, ratownicy zabezpieczyli uraz i ewakuowali turystkę ze szlaku. Po zwiezieniu z gór, przekazano poszkodowaną zespołowi karetki pogotowia.

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej