Grupa Karkonoska GOPR

Podsumowanie miesiąca

2010-06-30

Czerwiec 2010

W miesiącu odnotowano 27 interwencji naszych ratowników. 18 razy wyjeżdżali z Karpacza, 8 razy ze Szklarskiej Poręby, a raz ze Stacji Centralnej w Jeleniej Górze.
Wyruszano głównie do wypadków turystycznych na szlakach górskich i w schroniskach. Były to zasłabnięcia, urazy kończyn, a także zranienia w wyniku upadków. Interweniowano również przy wypadku skałkowym w Górach Sokolich. Poszkodowany doznał urazu głowy po odpadnięciu podczas wspinaczki na Sokolej Lalce. Odbyła się także wyprawa po turystkę z urazem nogi na Ścieżce nad Reglami poniżej Wielkiego Szyszaka. Ekipa 5 ratowników dojechała do przekaźnika nad Śnieżnymi Kotłami, następnie ze środkiem transportu dotarli do poszkodowanej w pobliżu Rozdroża pod Śmielcem. Po zaopatrzeniu, turystkę przewieziono wózkiem alpejskim do Drogi Sudeckiej i dalej samochodem do stacji ratunkowej "Marysieńka". Nietypowa w sezonie letnim interwencja, miała miejsce na nartostradzie "Puchatek" pod Szrenicą, gdzie opatrzono młodego rolkarza po upadku przy zjeździe na deskorolce terenowej.

Krzysiek Rajkowski

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej