Grupa Karkonoska GOPR

Podsumowanie miesiąca

2011-01-31

Styczeń 2011
W miesiącu odnotowano 140 interwencji naszych ratowników. 17 razy wyruszali z Karpacza, 86 ze Szklarskiej Poręby i 37 razy ze Świeradowa Zdroju.
Zdecydowana większość to interwencje przy wypadkach narciarskich, tylko 10 miało inny charakter.
02.01 zasłabł narciarz na parkingu przy dolnej stacji wyciągu w Szklarskiej Porębie, został odtransportowany do Ośrodka Zdrowia.
04.01 o godzinie 17-tej zgłoszono zaginięcie rosyjskiego narciarza, który po zmroku stracił orientację w górnych partiach Szrenicy, został odnaleziony około godziny 18-tej.
08.01 w godzinach popołudniowych poszukiwano turystki, którą zlokalizowano w schronisku Na Hali Szrenickiej.
18.01 trzech ratowników przeszukiwało rejon Drogi pod Reglami, zaginionych turystów odnaleziono w rejonie Szrenickiego Potoku.
23.01 około 20-tej zgłoszono zabłądzenie trzech turystów między Orlem, a Chatką Górzystów w Górach Izerskich. O 20.30 dotarli do słupka granicznego o czym powiadomili telefonicznie Stację Centralną, pozwoliło to zlokalizować ich pozycję. 5 Ratowników dotarło do nich w rejonie Orla i po zaopatrzeniu zwieźli do Szklarskiej Poręby.
29.01 o 15.50 zgłoszono zabłądzenie pary turystów poniżej Śnieżnych Kotłów. Już o 16.30 dotarli do nich ratownicy, którzy sprowadzili ich do Szklarskiej Poręby.
30.01 niestety doszło też do śmiertelnego wypadku na nartostradzie Śnieżynka. Narciarz z Jeleniej Góry zmarł po zderzeniu z hydrantem instalacji dośnieżającej. Zgon nastąpił w wyniku rozległych obrażeń.

Krzysiek Rajkowski

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej