Grupa Karkonoska GOPR

Podsumowanie miesiąca

2011-05-31

W maju nasi ratownicy interweniowali 27 razy. W rejonie Karpacza miało miejsce 21 wypadków, a w rejonie Szklarskiej Poręby 6. Były to typowe wypadki turystyczne - urazy kończyn i zasłabnięcia.
1 maja o godzinie 18:17 w Stacji Centralnej odebrano zawiadomienie o zasłabnięciu turysty przy skałce Słonecznik. Do wyczerpanego i wychłodzonego poszkodowanego ratownicy dotarli o 18:50. Po udzieleniu pomocy rozpoczęto transport do stacji ratunkowej w Karpaczu. W akcji udział wzięło 10 naszych ratowników.
3 maja w Sudetach nastąpiło załamanie pogody: ochłodzenie i intensywne opady śniegu. O 10:15 odebrano zgłoszenie od dwunastoosobowej grupy harcerzy, którzy spędzili noc w namiotach na Mokrej Przełęczy w Górach Izerskich. Z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby wyruszyły zespoły ratowników, które dotarły do poszkodowanych o 11:25. Po udzieleniu pomocy 4 najbardziej wychłodzone harcerki zostały zwiezione, a pozostałe sprowadzone do "Chatki Górzystów" na Hali Izerskiej. Ze schroniska po odpoczynku i ogrzaniu grupę ewakuowano samochodami do Szklarskiej Poręby. W wyprawie udział wzięło 7 ratowników naszej grupy.

Krzysiek Rajkowski

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej