Grupa Karkonoska GOPR

Nocna interwencja na Śnieżce

2009-01-09

W piątek, 9 stycznia, w godzinach wieczornych dyżurny Komisariatu Policji w Karpaczu zwrócił się z prośbą do GOPR o pomoc w interwencji na Śnieżce. Pijany turysta w wieku 24 lat od kilku godzin przebywał w bufecie na najwyższym szczycie Sudetów. Był agresywny i utrudniał pracę personelowi. O godzinie 20.30 dwóch ratowników GK GOPR wraz z funkcjonariuszem Policji udało się w góry celem zwiezienia turysty. Około godziny 21.30 został on sprowadzony do Domu Śląskiego, skąd dalej skuterem śnieżnym został odwieziony do Karpacza. Po dotarciu na dół trafił na Komisariat Policji.

Należy zaznaczyć, iż była to kolejna tego rodzaju sytuacja w minionym czasie. 1 stycznia sześciu ratowników GOPR przez kilka godzin transportowało innego pijanego turystę, który uległ wypadkowi pod szczytem Śnieżki. Akcja prowadzona była w godzinach wieczornych, w trudnych warunkach pogodowych.

Apelujemy do turystów o rozwagę i nieudawanie się w góry po spożyciu alkoholu. Szczególnie w trudnych warunkach zimowych.

Gniewomir Oblicki

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej