Grupa Karkonoska GOPR

Wypadek na zboczach Śmielca

2011-08-09


W dniu 6 Sierpnia 2011r. ratownik dyżurny stacji centralnej Grupy Karkonoskiej GOPR odebrał zgłoszenie o wypadku który zdarzył się w rejonie zboczy Śmielca.

Poszkodowany zawodnik Maratonu Karkonoskiego doznał bardzo bolesnego złamania nogi. Natychmiast w ten rejon udaje się zespół dwuosobowy ratowników, który do Szczytu Wielkiego Szyszaka dojeżdża pojazdem czterokołowym, dalej do samego miejsca wypadku z powodu braku możliwości dojazdu, drogę muszą pokonać pieszo. Na miejscu okazuje się że poszkodowany ma poważne, otwarte złamanie z przemieszczeniem kości piszczelowej i strzałkowej.

Po zaopatrzeniu i ogrzaniu poszkodowanego, w noszach francuskich przeniesiono go na Czarną Przełęcz gdzie mógł wylądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po dalszych czynnościach medycznych poszkodowany został zapakowany na pokład śmigłowca i przetransportowany do szpitala w Jeleniej Górze.


Jacek Kieżuń

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej