Grupa Karkonoska GOPR

Podsumowanie okresu 01-10.06.2012

2012-06-15

05 czerwca o godzinie 12.40 ratownik dyżurny stacji centralnej odebrał zgłoszenie od przewodnika górskiego że w jego grupie 17 letnia podopieczna Nowej Soli doznała urazu stawu skokowego. Do zdarzenia wyjechał zespół 3 osobowy ratowników ze stacji ratunkowej w Karpaczu. Po dojechaniu w rejon Domku Myśliwskiego ratownicy udzielają pomocy poszkodowanej. W tym samym czasie do ratowników zgłasza się kobieta która skarży się na zwroty głowy i ogólne osłabienie. Obydwie kobiety ratownicy ewakuują do Karpacza i przekazują zespołowi Pogotowia Ratunkowego.
08 czerwca o godzinie 12.20 do stacji centralnej GK GOPR w Jeleniej Górze wpływa zgłoszenie ze Straży Pożarnej o poszkodowanej 66 letniej kobiecie, która w wyniku potknięcia się i upadku doznała urazu stawu kolanowego i ran kolana. W rejon Schroniska Strzecha Akademicka wyrusza zespół 3 osobowy ze stacji ratunkowej w Karpaczu. Po przybyciu na miejsce akcji ratownicy zaopatrują poszkodowaną i ewakuują samochodem terenowym GK GOPR do Karpacza i przekazują zespołowi Pogotowia Ratunkowego.
08 czerwca o godzinie 13.00 ratownicy udzielają pomocy 62 letniej kobiecie z raną stopy. Po zaopatrzeniu w Schronisku Strzecha Akademicka poszkodowana dalej kontynuuje wycieczkę.
08 czerwca o godzinie 18.20 ratownik dyżurny w stacji centralnej w Jeleniej Górze otrzymuje zgłoszenie od ojca 18 letnie mieszkanki Poznania, że z powodu mgły i bardzo słabej widoczności zabłądziła w rejonie Równi pod Śnieżką. Z Jeleniej Góry w rejon działania wyrusza zespół 3 osobowy ratowników. Odnajdują osłabioną i wychłodzoną poszkodowaną na niebieskim szlaku między Domem Śląskim a Czeskim Schroniskiem Lucni Bouda. Ratownicy ewakuują poszkodowaną samochodem terenowym do Karpacza i przekazują rodzinie.
09 czerwca o godzinie 8.44 ratownik dyżurny stacji centralnej GK GOPR w Jeleniej Górze odbiera zgłoszenie ze Schroniska Pod Łabskim Szczytem o poszkodowanym 44 letnim turyście z Radomska, który z powodu upadku doznał urazu barku. Na miejsce akcji wyrusza 3 osobowy zespół ratowników ze Szklarskiej Poręby. Ratownicy udzielają pomocy poszkodowanemu i ewakuują go do Szklarskiej Poręby gdzie zostaje przekazany zespołowi Pogotowia Ratunkowego.
09 czerwca o godzinie 15.27 do stacji centralnej GK GOPR w Jeleniej Górze telefonuje Kobieta, która w wyniku skręcenia doznaje urazu stawu skokowego i nie może dalej poruszać się sama. Kobieta znajduje się na czerwonym szlaku biegnącym w kierunku Schroniska Hala Szrenicka. Ze stacji ratunkowej w Szklarskiej Porębie wyrusza 3 osobowy zespół ratowników, który po dojechaniu na miejsce zdarzenia zaopatruje i usztywnia kontuzjowaną nogę poszkodowanej. Ratownicy ewakuują poszkodowaną do Szklarskiej Poręby i przekazują zespołowi Pogotowia Ratunkowego.
10 czerwca o godzinie 16.02 ratownik dyżurny ze stacji centralnej odbiera zgłoszenie z Chatki Górzystów w Górach Izerskich o wypadku rowerowym w skutek którego obywatelka Czech doznała urazu kręgosłupa. Ze stacji ratunkowej w Szklarskiej Porębie wyrusza 2 osobowy zespół ratowników w rejon akcji. Po około 50 minutach ratownicy docierają do poszkodowanej i udzielają jej pomocy. Zabezpieczają poszkodowaną w materacu próżniowym i ewakuują ją do mostu granicznego na Rzece Izera gdzie przekazują ją ratownikom Czeskiej Horskiej Służby.

Jacek Kieżuń

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej