Grupa Karkonoska GOPR

Wypadek wspinaczkowy na Krzywej Turni w Sokolikach

Akcja ratunkowa GOPR w SokolikachSokoliki - przekazanie wspinacza Pogotowiu Ratunkowemu

2012-08-29

W dniu 28.08.2012, w godzinach wieczornych ratownik dyżurny w Stacji Centralnej GOPR w Jeleniej Górze odebrał zgłoszenie o wypadku wspinaczkowym na Krzywej Turni w Sokolikach. Dwudziestoletni mężczyzna, wspinając się po zmroku na drodze "Nos Żubra" (VI.4) odpadł i uderzając o skałę doznał poważnej kontuzji podudzia. 4-osobowy zespół ratowników wyruszył z Jeleniej Góry celem udzielenia pomocy poszkodowanemu, który nie był w stanie chodzić o własnych siłach.

Po zabezpieczeniu urazu wspinacz został ewakuowany na Przełęcz Karpnicką, gdzie został przekazany karetce Pogotowia Ratunkowego. Akcja ratunkowa trwała 2 godziny.

To już druga nocna interwencja ratowników GK GOPR w ciągu ostatnich dwóch dni. W niedzielę, 26.08.2012, w godzinach 19-22, ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR udzielali pomocy paralotniarzowi, który w okolicach Chełmska Śląskiego zaraz po starcie nie utrzymał wysokości i zawisł na drzewie. Poszkodowany, został sprowadzony na ziemię przy pomocy technik alpinistycznych. 

Gniewomir Oblicki

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej