Grupa Karkonoska GOPR

Wyprawa ratunkowa w Górach Izerskich

2014-08-02

Dnia 02.08.2014, o godzinie 14:43. Ratownik Dyżurny w Stacji Centralnej w Jeleniej Górze odbiera zgłoszenie o wypadku w Górach Izerskich. 

Ze zgłoszenia wynika że młoda kobieta doznała urazu stawu skokowego podczas pieszej wędrówki poruszając się szlakiem czerwonym w rejonie Zwaliska. 

Ratownicy po przeszukaniu wskazanego przez poszkodowaną miejsca, i nie odnalezieniu jej, kontaktują się z nią ponownie, w rozmowie ustalono że w pierwszym zgłoszeniu osoba poszkodowana popełniła błąd w podaniu swojej lokalizacji i znajdują się kilka kilometrów dalej na trudno dostępnym odcinku szlaku czerwonego z Kopalni 'Stanisław' na Stóg Izerski.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, ratownicy dokonali niezbędnych czynności kwalifikowanej pierwszej pomocy.
W związku z trudnym i czasochłonnym transportem Ratownicy podejmują decyzje o zadysponowaniu Śmigłowca LPR. Z zastosowaniem techniki Długiej liny ratownicy ewakuują poszkodowaną z miejsca wypadku na Polanę Izerską, a tam po przełożeniu noszy na pokład śmigłowca zostaje Ona przetransportowana do Szpitala w Jeleniej Górze.

Sporządził: Krzysztof Krawczyk-Demczuk

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej