Grupa Karkonoska GOPR

Aplikacja RATUNEK

Oficjalna Aplikacja GOPRW dniu 12.08.2014 PagaSolutions we współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz przy wsparciu finansowym firmy POLKOMTEL udostępniła dla turystów nową usługę, poprawiającą bezpieczeństwo w górach.

Dzięki aplikacji 'Ratunek' uprawianie turystyki górskiej może stać się bezpieczniejsze. Jest to aplikacja, która w trakcie zgłoszenia wypadku przez osobę potrzebującą pomocy podaje jej dokładną lokalizację (na podstawie danych GPS). Dzięki zastosowaniu aplikacji 'Ratunek', ratownicy będą wiedzieć gdzie udać się z pomocą, udzielą jej szybciej i skuteczniej!

Najważniejsze funkcje aplikacji Ratunek:

- wzywanie pomocy ? w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, poprzez kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR. W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601-100-300, udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus i łączy się z właściwą Grupą Regionalną GOPR.

- lokalizacja osoby potrzebującej pomocy ? automatyczne wysłanie informacji z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Grupy Regionalnej. Wysłanie lokalizacji następuje automatycznie poprzez protokół SMS w trakcie rozmowy telefonicznej.

''Książeczka Medyczna'' pozwala na umieszczenie najważniejszych informacji o aktualnym stanie zdrowia, które mogą być bardzo pomocne dla Służb Ratowniczych lub medycznych w trakcie akcji ratunkowej. Umożliwia również podanie kontaktu do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

więcej materiałów informacyjnych znajduje się na stronie informacyjnej projektu pod adresem:

WWW.RATUNEK.EU

Aplikacja Ratunek, póki co, dostępna jest na platformę ANDROID 4.x, JEdnak do końca roku roku udostępniona zostanie wersja dla Windows Mobile.

Aplikacje można pobrać z GOOGLE PLAY

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej