Grupa Karkonoska GOPR

Mistrzostwa Ratowników Górskich 2011.

2011-03-05

W dniu 5 marca 2011r. w Bieszczadach rozegrane zostały Mistrzostwa Ratowników Górskich w narciarstwie wysokogórskim. Na starcie zjawiło się 49 zawodników. Naszą grupę reprezentowali Sławek Czubak, który w generalnej klasyfikacji zajął 5 miejsce, Andrzej Sokołowski - 6 miejsce i Aleksander Galemba - 10 miejsce. Trasa miała ok. 19 km długości i przewyższenia 1200m. Warunki na trasie były dość dobre, mgła i wiatr były idealnym czynnikiem chłodzącym dla zawodników podczas wysiłku. Na trasie pojawił się jednak problem, który dotyczył oznaczenia miejsc ściągania i zakładania fok w terenie, gdyż nie pokrywały się one z tymi, które zaznaczono na mapce prezentowanej przy odprawie. Dlatego zawodnicy startujący w tego typu zawodach mieli sporo uwag, które na gorąco zostały przekazane sędziemu głównemu. Następnego dnia w drodze powrotnej Andrzej Sokołowski wziął udział w I Otwartych Zawodach Wspinaczkowych TRY-TOOL, które zostały rozegrane na Zakrzówku. Reprezentant naszej grupy zajął 1 m-ce osiągając najlepszy czas na drodze finałowej. Więcej informacji i pełne wyniki na stronie http://wspinanie.pl/serwis/201103/07trytool-zawody-zakrzowek-wyniki.php

Opracował: S. Czubak i A. Sokołowski

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji