Grupa Karkonoska GOPR

Zawody w narciarstwie wysokogórskim na trasie Pec pod Śnieżką - Lucni Bouda.

2010-02-21

Już po raz drugi w tym sezonie czterech ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR wystartowało w zawodach narciarstwa wysokogórskiego po czeskiej stronie Karkonoszy. Druga edycja zaliczana do Pucharu Czech rozegrana została w dniu 20.02.2010r., na trasie w Pec pod Śnieżką - Lucni Bouda. Dystans tym razem był krótszy wynosił ok. 9km przy różnicy wniesień 750m.

W tych indywidualnych zawodach wystartował: Sławek Czubak, który zajął - 10 miejsce z czasem 56min:10sek. ; Andrzej Sokołowski - 11miejsce z czasem 56min:47sek ; Alek Galemba - 23miejsce z czasem 1godz.09min. W kategorii weterani na tym samym dystansie Jacek Barancewicz uplasował się na 18 pozycji uzyskując czas 1godz. 16min.

Kolejną najbliższą (27.02.2010r.) tego typu imprezą będą ski-alpinistyczne zawody GOPR w Międzygórzu.

Opracował: Andrzej Sokołowski

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji