Grupa Karkonoska GOPR

Centralne Szkolenie Zimowe Ratownictwa Ścianowego

2011-02-28


       W dniach 23.02- 27.02. 2011 odbyło się centralne szkolenie ratownictwa ścianowego. Bazą było schronisko"Strzecha Akademicka", a zajęcia terenowe odbywały się w Kotle Małego Stawu. Udział wzięło 22 ratowników i 8 instruktorów ze wszystkich ( oprócz Krynickiej) grup regionalnych GOPR. Z naszej grupy było 3 uczestników: Mateusz Dejnarowicz, Krzysztof Koziej i Kuba Koziński oraz trzech instruktorów: Romek Gąsior kierownik szkolenia, Jacek Kieżuń i Krzysztof Rajkowski.
      Pierwszego dnia, po dotarciu i zakwaterowaniu się w schronisku, był blok wykładów. Dwa kolejne dni poświęcono na techniki poruszania się w trudnym terenie śnieżnym, podstawy wspinaczki lodowej i mikstowej, a także na autoratownictwo. Czwarty dzień poświęcono na budowę stanowisk i transporty akią w trudnym terenie w warunkach zimowych. Tradycyjnie ostatni dzień to pozorowana akcja realizowana w dwóch zespołach.


Krzysztof Rajkowski

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej