Grupa Karkonoska GOPR

Ćwiczenia ratowników górskich w Zittauer Gebirge

Wspólne ćwiczenia ratowników górskich z Polski, Czech i Niemiec.

2013-04-23

  W dniach 7-9.06.2013r.  w ramach projektu transgranicznego (Euroregion Nysa) odbędzie się  wspólne szkolenie górskich służb ratowniczych z Niemiec, Czech i Polski. Warsztaty odbędą się w miejscowości Zittauer Gebirge.

    Współpraca z ratownikami z Zittauer Gebirge ma długą historię. Pierwsze kontakty sięgają początku lat siedemdziesiątych. Spotkania miały charakter wymiany doświadczeń w ramach wspólnych treningów. W latach 90-tych wznowiliśmy spotkania z Kolegami z za Nysy Łużyckiej i 2003 doszło  do wspólnych ćwiczeń z  dołączyli do nas koledzy z HS Góry Izerskich. Trzy organizacje ratownicze na trójstyku trzech granic Polski,Niemiec i Republiki Czeskiej spotkali się na wspólnych ćwiczeniach w ramach środków pozyskanych z Unii Europejskiej.Poza ćwiczeniami, które miały miejsce na terenie Gór Żytawskich,  ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR byli z Kolegami z Niemiec i Czech na dwóch wyjazdach szkoleniowych w Alpach. 

Opracował: St. Instr. Andrzej Brzeziński

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej