Grupa Karkonoska GOPR

Dzień Ratownika 2013

2013-11-29

Dzień Ratownika Grupy Karkonoskiej GOPR

Ratownicy Grupy Karkonoskiej po raz kolejny obchodzili swoje święto, tegoroczny Dzień Ratownika odbył się w dniu 26 października w malowniczo położonej Przesiece nieopodal Jeleniej Góry.

Uroczystość jak co roku przyciągnęła wielu gości przede wszystkim bohaterów tego wydarzenia czyli ratowników wraz ze swoimi najbliższymi, odwiedziło nas również wielu wspaniałych gości z organizacji zaprzyjaźnionych i współpracujących z GK GOPR m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego woj. Dolnośląskiego, samorządów lokalnych, Karkonoskiego Parku Narodowego, oraz wielu kolegów ratowników z zarządu GOPR i innych grup regionalnych. Uroczystość była podsumowaniem kolejnego roku działalności i rozwoju Grupy, co swoją wypowiedzią podkreślił naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Olaf Grębowicz. Najważniejszą chwilą święta było przystąpienie dwóch kolegów kandydatów do złożenia uroczystego przyrzeczenia, przez co stali się pełnoprawnymi ratownikami górskimi, byli to kol. Piotr Zamorski i kol. Tomasz Ościak.

Odznaczenia dla ratowników przygotowane zostały również przez Zarząd Główny GOPR, Odznakę Honorową Zasłużony dla Ratownictwa Górskiego otrzymali: kol. Zbigniew Andruszkiewicz, kol. Wiktor Szczypka oraz kol. Jacek Barancewicz. Honorową Złotą Odznakę GOPR wyróżniony został kol. Artur Ludwig, natomiast koledzy Grzegorzy Szczybura, Łukasz Ejsymont, Michał Ćwiek i Bartosz Podkański uhonorowani zostali Srebrną Odznaką GOPR.
Najbardziej aktywni ratownicy również otrzymali nagrody ufundowane przez władze samorządów lokalnych, za co w imieniu wyróżnionych ratowników serdecznie dziękujemy naszym partnerom z Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Kowar, Świeradowa-Zdrój, Lubawki oraz gmin Mysłakowice i Janowice Wielkie.Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości wszyscy zasiedli przy wspólnym biesiadnym stole by cieszyć się i świętować razem kolejny Dzień Ratownika.

Władze GK GOPR oraz organizatorzy tegorocznego święta serdecznie dziękują za obecność i wspólne przeżywanie Dnia Ratownika w tak wspaniałym gronie gości oraz za wszelkie życzenia pomyślności i słowa uznania jakimi zostali obdarowani ratownicy, teraz u progu nadchodzącej zimy pozostaje mieć szczerą nadzieję że wszystkie szczere życzenia: "tylu samo powrotów co wyjść w góry" spełnią się i za rok spotkamy się w takim samym, a może nawet szerszym ratowniczym gronie.

autor: Michał Raźny

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej