Grupa Karkonoska GOPR

Dzień Ratownika Grupy Karkonoskiej GOPR - 2014

2014-10-23

Tegoroczny Dzień Ratownika Grupy Karkonoskiej odbył się 18 listopada, w górskim Schronisku Strzecha Akademicka w Karkonoszach.

Mimo kapryśnej pogody i górskiej lokalizacji wielu gości odpowiedziało na zaproszenie i przybyło by wspólnie z ratownikami świętować ich dzień.

Uroczystość jak każdego roku rozpoczęła msza święta w intencji ratowników, odprawiona przez ks. Michała Gołębia również ratownika GK GOPR. 
Na początku, prezes GK GOPR Mirosław Górecki oraz naczelnik GK GOPR Sławomir Czubak, wspólnie przywitali zgromadzonych gości z organizacji zaprzyjaźnionych i współpracujących z GK GOPR m.in. przedstawicieli władz państwowych, Urzędu Marszałkowskiego woj. dolnośląskiego, samorządów lokalnych, Karkonoskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa, gestorów schronisk, Horskiej Służby, Bergwachtu, Policji, Straży Pożarnej, członków wspierających oraz wielu innych. W trakcie swojego wystąpienia Naczelnik zwrócił szczególną uwagę na wszystkich zgromadzonych ratowników oraz seniorów wraz z rodzinami, którzy licznie zgromadzili się na swoim święcie.

W trakcie uroczystości nie zabrakło podniosłych momentów, szóstka kandydatów: Kamila Buchla, Michał Raźny, Grzegorz Gruszczyński, Mateusz Sroka, Witold Studziński i Mateusz Lompart złożyła na ręce Naczelnika uroczyste przyrzeczenie, przez co stali się pełnoprawnymi ratownikami górskimi. Wręczono również odznaczenia nadane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Złoty Krzyż Zasługi otrzymali koledzy: Zbigniew Bogaczyk oraz Bartnicki Waldemar, natomiast kol. Marek Barzak uhonorowany został Srebrnym Krzyżem Zasługi. 

Przedstawiciele Urzędu marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego uhonorowali jednego z Członków wspierających GOPR kol. Jarosława Skalika Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Wręczono również wyróżnienia za działalność w organizacji, złota odznakę GOPR otrzymali kol. Marek Gąsior i Szymon Wierzbicki, Srebrną Odznaką GOPR uhonorowany został kol. Tomasz Krotowski.

Najbardziej aktywni ratownicy również otrzymali nagrody ufundowane przez władze samorządów lokalnych, za co w imieniu wyróżnionych ratowników serdecznie dziękujemy naszym partnerom z Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Kowar, Świeradowa-Zdrój, Lubawki oraz gmin Mysłakowice i Janowice Wielkie. Nagrody otrzymali również ratownicy zawodowi, przy tej okazji Naczelnik jeszcze dziękował wszystkim za zaangażowanie i podkreślał jak ważna i trudna jest praca ratownika. Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości wszyscy zasiedli przy wspólnym biesiadnym stole by cieszyć się i świętować razem kolejny Dzień Ratownika.

Władze GK GOPR oraz organizatorzy tegorocznego święta serdecznie dziękują za obecność i wspólne przeżywanie Dnia Ratownika w tak wspaniałym gronie gości oraz za wszelkie życzenia pomyślności i słowa uznania, jakimi zostali obdarowani ratownicy, teraz u progu nadchodzącej zimy pozostaje mieć szczerą nadzieję, że wszystkie szczere życzenia: "tylu samo powrotów, co wyjść w góry" spełnią się i za rok spotkamy się w takim samym, a może nawet szerszym ratowniczym gronie.

Sporządził: Michał Raźny

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej