Grupa Karkonoska GOPR

Zmarł Zygmunt Sallmann "Zyga"

Kolega Zygmunt Sallmann - popularny ''Zyga'' urodził się w 1942 roku.


Z Pogotowiem Górskim związany był od 1970 roku a w dwa lata później składał przyrzeczenie ratownicze. Do takiego zaszczytu dochodzili tylko ci ratownicy, którzy byli aktywni w swoich działaniach górskich. Zygmunt jako doskonały alpejczyk był członkiem Klubu Sportowego ?Stal?w Cieplicach. To spowodowało,że oprócz działalności ratowniczej wielokrotnie reprezentował GOPR na zawodach sportowych. I nigdy nie był ostatni.


Był człowiekiem niezwykle skromnym, zawsze uśmiechniętym, życzliwym ludziom.
W siermiężnych czasach minionej epoki, dzięki swoim umiejętnościom był ?nadwornym? krawcem dla tych, którzy wiedzieli o Jego darze. Jego dzieła jakością wykonania nie różniły się od markowych wyrobów często dostępnych tylko za dewizy.


Po ukończeniu Kursu Ratownictwa Górskiego na Markowych Szczawinach uzyskał stopień ratownika, z którym rozpoczął aktywną działalność ratowniczą szczególnie w rejonie Karpacza gdzie mieszkał. Wymagało to dużego poświęcenia bowiem w tamtych czasach nie było takiego sprzętu jakim dzisiaj dysponuje GOPR. Mogli to robić tylko pasjonaci.


Choroba która Go zabiła, uczyniła to w błyskawicznym tempie, bowiem w lipcu pojawiły się pierwsze symptomy.
Odszedł Człowiek, który na długo pozostanie w pamięci szczególnie tych ludzi, którzy Go znali i pełnili razem z Nim dyżury.

Żegnaj Kolego!

Ratownicy GK GOPR

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej