UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami. UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami. UWAGA!!!Od soboty 11 lipca do końca sierpnia jednokierunkowy ruch na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, czyli zakosami.

Grupa Karkonoska GOPR

Stopień zagrożenia lawinowego

Nieokreślony

O Grupie Karkonoskiej GOPR

Od ponad 50 lat jesteśmy Stowarzyszeniem, które zajmuje się ratowaniem życia ludzkiego na terenie Sudetów Zachodnich, m.in. w Górach Izerskich, Karkonoszach, Górach Kaczawskich, Rudawach Janowickich oraz Wzgórzach Bramy Lubawskiej. Zabezpieczamy teren, który rocznie odwiedzają 4 mln turystów z całego świata. W ciągu roku przeprowadzamy ok. 300 akcji ratunkowych, 100 interwencji oraz 10 wypraw poszukiwawczych. Bierzemy udział w pokazach oraz zabezpieczamy ważne wydarzenia kulturalno - sportowe na terenie całego kraju. Nasz wysiłek, zaangażowanie oraz profesjonalne przygotowanie doceniane są zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Dzięki wyszkolonej kadrze składającej się z blisko 150 Ratowników przez cały rok pełnimy dyżur w górach. Do dyspozycji mamy 4 samochody terenowe marki Land Rover Defender, 2 samochody osobowe; Mercedesa GLK oraz Skodę Oktawię, 5 quadów i 6 skuterów śnieżnych. Nasi ratownicy udowodnili, że potrafią działać skutecznie w trudnych warunkach.

Podejmowane przez nas działania - szczególnie w ostatnim okresie - cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich, a nawet zagranicznych mediów. Warta podkreślenia jest również nasza współpraca ze środowiskami ratowniczymi w Europie (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Czechy, Słowacja).

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej