Grupa Karkonoska GOPR

Stopień zagrożenia lawinowego

Nieokreślony

O Grupie Karkonoskiej GOPR

Od ponad 50 lat jesteśmy Stowarzyszeniem, które zajmuje się ratowaniem życia ludzkiego na terenie Sudetów Zachodnich, m.in. w Górach Izerskich, Karkonoszach, Górach Kaczawskich, Rudawach Janowickich oraz Wzgórzach Bramy Lubawskiej. Zabezpieczamy teren, który rocznie odwiedzają 4 mln turystów z całego świata. W ciągu roku przeprowadzamy ok. 300 akcji ratunkowych, 100 interwencji oraz 10 wypraw poszukiwawczych. Bierzemy udział w pokazach oraz zabezpieczamy ważne wydarzenia kulturalno - sportowe na terenie całego kraju. Nasz wysiłek, zaangażowanie oraz profesjonalne przygotowanie doceniane są zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Dzięki wyszkolonej kadrze składającej się z blisko 150 Ratowników przez cały rok pełnimy dyżur w górach. Do dyspozycji mamy 4 samochody terenowe marki Land Rover Defender, 2 samochody osobowe; Mercedesa GLK oraz Skodę Oktawię, 5 quadów i 6 skuterów śnieżnych. Nasi ratownicy udowodnili, że potrafią działać skutecznie w trudnych warunkach.

Podejmowane przez nas działania - szczególnie w ostatnim okresie - cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich, a nawet zagranicznych mediów. Warta podkreślenia jest również nasza współpraca ze środowiskami ratowniczymi w Europie (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Czechy, Słowacja).

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej